Stade de Reims przegrało w 12. kolejce Ligue 1 z Evian Thonon Gaillard 1:2 (0:1). W podstawowym składzie „Rémois” wybiegł Grzegorz Krychowiak, jednak rozegrał bardzo słabe zawody i został zmieniony w przerwie.

Polak przed tym meczem mógł się pochwalić grą w pełnym wymiarze czasowym w każdym meczu. Dziś grał jednak poniżej oczekiwań, a w 11. minucie nieprzepisowo zatrzymał rywala, za co otrzymał żółtą kartkę. Osiem minut później dogranie Sidney’a Govou zamienił na gola Kévin Bérigaud. Do przerwy utrzymywał się wynik 0:1. Na drugą odsłonę reprezentant polski już nie wybiegł. Jego miejsce zajął Antoine Devaux.

W 53. minucie trafienie zaliczył napastnik gości, Youssef Adnane. Reims było stać tylko na jedną bramkę. W 74. minucie własnego golkipera pokonał Cédric Cambon.

6-krotny mistrz Francji z 15 punktami zajmuje dziesiąte miejsce. „Butelki z wodą” mają jedynie 11 „oczek” i są na siedemnastej pozycji.