TSV 1860 Monachium, w „próbie generalnej” przed wznowieniem rozgrywek 2. Bundesligi, przegrało z VfB Stuttgart 1:2 (1:1). „Lwy” zmagania w lidze zaczną meczem z drużyną Jahn Regensburg, 4 sierpnia o godzinie 13.00.

64 minuty w dzisiejszym sparingu rozegrał reprezentant Polski, Grzegorz Wojtkowiak. Zmienił go Arne Feick.

Wynik meczu w 31. minucie spotkania, po błędzie obrony, otworzył Benjamin Lauth. Wyrównanie nadeszło jeszcze w pierwszej połowie, kiedy to w 44. minucie Bośniak Vehad Ibisevic po podaniu Cristiana Molinaro  umieścił piłkę w siatce. W całym meczu drużyna ze Stuttgartu miała przewagę i wiele okazji do zdobycia zwycięskiej bramki po strzałach Martina Harnik (47.), Antonio Rüdigera (69.) i Cacau (70.), ale żaden z nich nie zakończył się powodzeniem. Upragnioną bramkę zdobyli w 78. minucie. Martin Harnik zagrał do Cacau, a ten zdobył bramkę.

VfB Stuttgart – TSV 1860 Monachium 2:1 (1:1)
Lauth 31 – Ibisevic 44, Cacau 78

1860: Kiraly – Wojtkowiak (64 Feick), Aygün (80 Bülow,), Vallori (78 Schindler), Volz – Makos, Bierofka (80 Stahl) – Stoppelkamp (60 Nicu,), Tomasov – Blanco (60 Halfar), Lauth