Walczący o bezpieczne miejsce w środkowej części tabeli – TSV 1860 Monachium, nie bez problemów pokonał na wyjeździe  walczące o utrzymanie Energie Cottbus 1:2 (1:0). W podstawowym składzie drużyny z Monachium oglądaliśmy Grzegorza Wojtkowiaka.

Po niespodziewanym zwycięstwie z Arminią Bielefeld piłkarze z Cottbus liczyli na sprawienie kolejnej niespodzianki, jaką byłoby zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalu. Pierwsze minuty środowego spotkania dawały takie nadzieje dla kibiców gospodarzy.

W 25. minucie Energie Cottbus wyszło na prowadzenie 1:0. Piłkę w bramce TSV umieścił Fetsch. Dwie minuty po wznowieniu gry przyjezdni doprowadzili do wyrównania. Gola zdobył Stahl. Decydująca dla losów wczorajszego meczu okazała się siedemdziesiąta minuta, wtedy to gola na 1:2 dla gości strzelił Adlung.

Monachijczycy przez całe spotkanie musieli się sporo napracować się, aby dwa punkty pojechały do Monachium.