FC Hennef 05 przegrało w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec na własnym boisku 0:6 (0:2) z drużyną TSV 1860 Monachium. W barwach gości cały mecz rozegrał Grzegorz Wojtkowiak, który w 53. minucie został ukarany żółtą kartką.

Pierwsza bramka padła po półgodzinie gry. Strzałem głową bramkarza gości pokonał Guillermo Vallori po podaniu Marina Tomasova.

Drugiego gola strzelił już trzy minuty później Benjamin Lauth. Napastnik z zimną krwią mocnym strzałem umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki.

Trzecie trafienie należało do byłego piłkarza Legii Warszawa – Ismaela Blanco. Argentyńczyk nie zmarnował dobrego podania Stoppelkampa i lewą nogą skierował piłkę do siatki FC Hennef 05.

Minutę później było już 4:0. Piłkarze TSV szybko przejęli piłkę i Kai Bulow wykorzystał piłkę zagraną przez Daniela Halfara.

Wynik z „jedenastki” podwyższył Daniel Bierofka w 72. minucie spotkania. Faulowany w polu karnym był Moritz Stoppelkamp.

Poszkodowany także zaliczył jedno trafienie. W jednej z ostatnich akcji meczu zawodnik z „10” na plecach dobił gospodarzy.