W szlagierowym pojedynku na zapleczu Bundesligi 1. FC Kaiserslautern nadspodziewanie łatwo pokonało na własnym obiekcie 3:0 (1:0) 1. FC Köln. Na placu gry pojawiło się dzisiaj aż trzech Polaków.

W podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Ariel Borysiuk, natomiast po drugiej stronie od pierwszych minut biegał Adam Matuszczyk. Na ławce w ekipie „Kozłów” zasiadł Kacper Przybyłko. FCK wyszło na prowadzenie w 41. minucie. Swoją szansę wykorzystał Mohammadou Idrissou. Chwilę później Matuszczyk z powodu kontuzji biodra musiał opuścić boisko. Zastąpił go Matthias Lehmann.

Kolejną bramkę strzelił w 50. minucie obrońca gospodarzy Jan Šimůnek. Drugi i ostatni raz w 79. minucie futbolówkę do bramki skierował Idrissou. Tuż po tej bramce na murawie zameldował się Przybyłko, zmieniając Thomasa Brökera.

FC Kaiserslautern zajmuje po 28. kolejce trzecie miejsce a FC Köln czwarte.