Robert Lewandowski strzelił trzy bramki dla Borussii Dortmund w spotkaniu 8. kolejki Bundesligi przeciwko FC Augsburg (4:0). Asystę przy pierwszym trafieniu zaliczył inny reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski.

W wyjściowym składzie mistrzów Niemiec znalazło się trzech Polaków: Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski. Ten ostatni niespodziewanie zajął miejsce Shinjego Kagawy.

Borussia objęła prowadzenie już po pół godzinie gry. Niefrasobliwość obrońców gości wykorzystał Błaszczykowski, który podał do Lewandowskiego, a ten mocnym strzałem z woleja nie dał szans Simonowi Jentzschowi.

W końcówce pierwszej połowy „Lewy” strzelił swoją drugą bramkę. Fatalny błąd w tej sytuacji popełnił Gibril Sankoh, który wybijając piłkę trafił pod nogi Polaka, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył wynik meczu na 2:0.

Holenderski obrońca był antybohaterem swojej drużyny. W 47. minucie mógł strzelić kontaktową bramkę, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Piętnaście minut później boisko opuścił Błaszczykowski, którego zastąpił Lucas Barrios.

W 74. minucie gospodarze prowadzili już 3:0. Lewandowski zagrał prostopadła piłkę do Mario Götze, który przelobował bramkarza Augsburga.

Niemiecki piłkarz odwdzięczył się Polakowi cztery minuty później, kiedy wrzucił piłkę na głowę byłego napastnika Lecha Poznań, a ten zaliczył trzecie trafienie w tym spotkaniu.