W 9. serii spotkań luksemburskiej BGL Ligue doszło do „polskiego” pojedynku. Progres Niedercorn z Tomaszem Gruszczyńskim w składzie pewnie pokonało u siebie Etzellę Ettelbruck Bartłomieja Pietrasika 5:1 (1:1).

Gościom udało się wyjść na prowadzenie już po kwadransie gry, kiedy do siatki trafił Charles Leweck. Zawodnicy Etzelli nie poszli jednak za ciosem i dali się zdominować swoim rywalom, którzy nie marnowali swoich sytuacji strzeleckich.

Do wyrównania w 24. minucie doprowadził Gruszczyński, dla którego była to pierwsza bramka w tym sezonie. Do końca pierwszej części gry utrzymał się wynik remisowy, jednak po rozpoczęciu drugiej połowy, gospodarze rozpoczęli swój festiwal strzelecki.

W 51. minucie gola dla Progresu strzelił Moreno Fabbro. Czternaście minut później swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Gruszczyński. W 74. minucie padła czwarta bramka dla gospodarzy, a jej autorem był Hakim Menaï.

Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, wynik meczu ustalił Gruszczyński, kompletując tym samym hattricka. Polski napastnik spędził na boisku pełne 90 minut, podobnie jak w drużynie przeciwnej Pietrasik.

Dzięki wygranej, Progres opuścił ostatnią pozycję w lidze i awansował na 13. miejsce w tabeli. Etzella plasuje się o jedną lokatę wyżej.