Skrzydłowy 1. FC Köln Sławomir Peszko zaliczył asystę w wygranym spotkaniu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi z Hamburgerem SV 4:3. To już trzecie kluczowe podanie Polaka w tym sezonie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie. Rzut karny podyktowany za faul na Dennisie Aogo wykorzystał Mladen Petrić. Dziesięć minut później padło wyrównanie. Podanie Sławomira Peszki na bramkę zamienił Adil Chihi.

Polak nie wyszedł już na drugą połowę, a na boisku zastąpił go Lukas Podolski. Cztery minuty później Niemiec zaliczył asystę przy trafieniu Milvoje Novakovica.

Hamburger nie odpuszczał i w 59. minucie doprowadził do remisu, a trzy minuty później objął prowadzenie. Do siatki trafili Slobodan Rajković i Heung-Min Son.

Do końca meczu Köln nie rezygnowało. Ich starania przyniosły efekt w postaci goli Christiana Clemensa i Kevina McKenna. Dzięki tym trafieniom goście zdobyli trzy punkty, które oddaliły ich od strefy spadkowej.

Drugi z Polaków w Köln Adam Matuszczyk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych