Napastnik Carl Zeiss Jena Przemyslaw Trytko miał szansę wystąpienia przeciwko rezerwom byłego klubu. Druga drużyna Energie Cottbus przegrała 1:4 (0:2), a Polak zdobył jedną bramkę.

Trytko był piłkarzem ekipy z Cottbus w sezonach 2006/2007 oraz 2007/2008. Dopiero w drugim roku pobytu za zachodnią granicą otrzymał szansę debiutu w Bundeslidze. Miało to miejsce 19 października 2007, kiedy pojawił się na ostatnie dziewięć minut w przegranym 1:2 spotakniu z MSV Duisburg.

Dzisiejszą potyczkę rozpoczął w podstawowym składzie. Pierwszą bramkę dla jego zespołu zdobył w 25. minucie Andis Shala. Trytko podwyższył rezultat jeszcze przed przerwą i goście schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Po godzinie gry do siatki trafił Yves Brinkmann. Polskiego snajpera na było już wtedy na murawie. Pięć minut wcześniej w jego miejsce pojawił się właśnie 20-letni Niemiec. W 79. minucie bramkę zdobył Tom
Geißler. Gospodarze odpowiedzieli cztery minuty później honorowym golem Philippa Köhlera.

Klub z Jeny zakończył sezon na pozycji wicelidera dają się wyprzedzić jedynie bogatemu RB Lipsk. Rezerwy Energie spadły natomiast z ligi zajmując przedostatnie miejsce. Mniej punktów on nich uzbierała jedynie ekipa Torgelower SV Greif. Graczami „Gryfów” są Łukasz Jasiak, Marcin Miśta, Kamil Gołębiewski i Dawid Gajewski.