Dawid Kucharski w obecnym sezonie ani razu nie zagrał w meczu Heart of Midlothian Edynburg. Polski piłkarz chciałby odejść, jednak zgody na to nie wyrażają działacze szkockiego klubu.

„Moja sytuacja jest tragiczna. Próbuję się stąd wyrwać, ale klub nie chce mnie nawet wypożyczyć” – powiedział piłkarz w wywiadzie dla Futbolnews.pl.

„Odkąd przyjechałem z wakacji co prawda trenuję z drużyną, ale nie mam szans na grę. Zaczęło się od momentu, gdy działacze poprosili mnie na rozmowę i zaprezentowali ofertę z Rosji. Nie zgodziłem się na odejście. Od tamtego momentu zostałem odsunięty od gry, nawet w sparingach” – dodał polski obrońca.

W poprzednim sezonie Kucharski zagrał w 14 meczach i uważa, że spisywał się w nich poprawnie. „Nikt mi nic nie zarzucił pod względem sportowym. Nie grałem „padliny”. Wiedziałem, że pierwszy rok jest najcięższy, dlatego miałem duże nadzieje w stosunku do tego sezonu. Tymczasem nie dano mi żadnej szansy. Nawet jak była plaga kontuzji, to pomocników przestawiano do obrony!” – stwierdził były zawodnik Lecha Poznań.

Kontrakt Polaka z zespołem „Serc” wygasa z końcem sezonu. Piłkarz chciałby opuścić Szkocję już teraz. „Klub nie zgadza się na moje wypożyczenie. Dlatego prawdopodobnie poczekam do lata i wrócę do Polski. To dobre miejsce na kontynuowanie kariery” – zakończył obrońca.

Kucharski w Ekstraklasie reprezentował barwy Amiki Wronki i Lecha Poznań. Rozegrał 98 spotkań, w których zdobył trzy bramki.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.