fortuna

Trener Nowak ukarany

Trener Philadelphia Union, Piotr Nowak został surowo ukarany przez federację Major Soccer League za wtargnięcie na boisko po faulu popełnionym przez jednego ze swoich podopiecznych.

W feralnym meczu Philadelphia Union zmagała się z Chivas USA. Podopieczny trenera Nowaka, Gabriel Farfán, popchnął zawodnika Chivas, a następnie przewrócił nadbiegającego Jamesa Riley’a. Na murawie niemal doszło do bijatyki, a zdenerwowany trener Nowak wbiegł na murawę.

Sędzia obecny przy zajściu uznał, że wtargnięcie Nowaka na boisko jest równoznaczne z czerwoną kartką. Dla trenera oznacza to, że nie będzie mógł poprowadzić on swojego zespołu w najbliższym spotkaniu przeciwko San Jose Earthquakes.

Jednak to nie koniec kłopotów Nowaka. Północnoamerykańska federacja piłkarska Major Soccer League podjęłą decyzję o ukaraniu go grzywną w wysokości $5,000. Za wdanie się z rękoczyny z zawodnikami drużyny przeciwnej taką samą karę ma do zapłacenia klub Union.

Nieco łagodniejsze kary otrzymali zawodnicy Chivas. Trener Robin Fraser, który także wtargnął na murawę, dostał karę w wysokości $500, a klub będzie musiał zapłacić $2,500 za zachowanie swoich zawodników.

W klasyfikacji ogólnej MLS, zespół Philadelphia Union zajmuje 15. miejsce, z dorobkiem 7 punktów. Sytuację zespołu nieco osłodziła wygrana z spotkania z Chivas, chociaż po faulu Farfána zespół musiał radzić sobie w 9-tkę. Chivas znajduje się tymczasem na miejscu 10. 29 kwietnia Union zmierzy się z San Jose Earthquakes. Relacja na żywo będzie dostępna na stronie internetowej MLS. Zakłady bukmacherskie dają obu zespołom równe szanse na wygraną.

Piłkarzem Philadelphii od stycznia jest Krystian Witkowski. 21-letni napastnik jak dotąd nie zadebiutował w nowym klubie.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.