fortuna

Trener Brescii chce zrobić z Salamona stopera

Bartosz Salamon zapowiedział niedawno, że w przyszłym sezonie chce grać jak najczęściej, nawet gdyby miał występować na innej pozycji. Chce z tego skorzystać trener Brescii Calcio, Alessandro Calori.

Jak informuje „Giornale Di Brescia”, włoski szkoleniowiec od poniedziałku zaczął przygotowywać Polaka do gry jako stoper. Dotychczasowa pozycja 21-latka, defensywna pomoc, jest dość silnie obsadzona w 8. zespole Serie B, czego nie można powiedzieć o środku obrony.

Sporą zaletą Salamona jest jego bardzo wysoki wzrost. Polski piłkarz mierzy 194 cm, dzięki czemu łatwiej byłoby mu wygrywać pojedynki powietrzne z rosłymi napastnikami. Dodatkowo dobrze potrafi rozpocząć akcję drużyny dokładnym podaniem, co jest piętą achillesową wielu zawodników występujących na tej pozycji.

21-latek zdaje sobie sprawę, że grając na środku defensywy, łatwiej byłoby mu się dostać do reprezentacji Polski, w której dotychczas parę stoperów tworzyli Damien Perquis i Marcin Wasilewski. Mimo niezłej gry tej dwójki na EURO 2012, żaden z tych piłkarzy nie jest postacią niezastąpioną w kadrze.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.