fortuna

Tragiczny mecz Śląska, Mistrz Polski przegrywa

Śląsk Wrocław przegrał z mistrzem Szwecji – Helsingborgiem IF 0:3 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna Mistrza Polski w ten sposób postawiła się w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem w Helsingborgu.

Mecz zaczął się dla Śląska nie najlepiej, bowiem od początku przewagę osiągnęli goście. Po kilkunastu minutach różnica zaczęła się jednak stopniowo zacierać i kiedy wydawało się, że to Wrocławianie mogą jako pierwsi zdobyć bramkę w 36. minucie po katastrofalnej w skutkach Mariusza Pawelca i dograniu Ardiana Gashiego piłkę obok zdezorientowanego Mariana Kelemena posłał Alfred Finnbogason.

O ile o pierwszej połowie można powiedzieć, że nie była w wykonaniu Mistrzów Polskich bardzo zła, o tyle druga część meczu była już istną tragedią. W 72. minucie korzystając ze skandalicznie pasywnego zachowania obrony Śląska Christofer Andersson złapał Kelemena na wykroku i technicznym strzałem ulokował piłkę w siatce.

Trzecia bramka dla Helsingborgu była już tylko przysłowiową kropką nad i. W 85. minucie Finnbogason zagrał prostopadłą piłkę, która powinna paść łupem Marcina Kowalczyka. Ten jednak zaskoczył samego siebie padając na ziemię i przepuszczając w ten sposób piłkę, która trafiła pod nogi Nordmarka. Wprowadzony 4 minuty wcześniej Szwed bez najmniejszych problemów ustalił wynik spotkania na 3:0.

W 90. minucie ukarany drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką został słoweński pomocnik Śląska – Rok Elsner.

Za tydzień w Helsingborgu Wrocławianie rozegrają mecz rewanżowy z drużyną Mistrza Szwecji, jednak odrobienie trzybramkowej straty wydaje się niemożliwe.

Liga Mistrzów – III runda eliminacji
Śląsk Wrocław – Helsingborgs IF 0:3 (0:1)
Finnbogason 36, Andersson 72, Nordmark 85

Sędzia:
Ivan Bebek (Chorwacja)
widzów: 13 522

Żółta kartka:
Elsner (Śląsk)
Czerwona kartka: Elsner (89, Śląśk)

Śląsk: Marián Kelemen – Marcin Kowalczyk, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Amir Spahić – Waldemar Sobota, Rok Elsner, Przemysław Kaźmierczak (73 Dalibor Stevanović), Sebastian Mila, Sylwester Patejuk (73 Łukasz Gikiewicz) – Johan Voskamp (66 Cristián Díaz)

Helsingborgs: Pär Hansson – Erik Wahlstedt (81 Daniel Nordmark), Loret Sadiku, Walid Atta, Jere Uronen – Mattias Lindström, Ardian Gashi, May Mahlangu, Christoffer Andersson – Thomas Sørum (65 Álvaro Santos), Alfreð Finnbogason (90 Erik Sundin)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.