Trabzonspor pokonał na wyjeździe Istanbul BB 2:0 (0:0) w spotkaniu 19. kolejki tureckiej Süper Lig. Meczu do udanych nie może zaliczyć Arkadiusz Głowacki, który z powodu kontuzji musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Obrońca reprezentacji Polski doznał urazu w poprzednim meczu ligowym z Manisasporem. Mimo tego postanowił, że jest w stanie dzisiaj wystąpić. Niestety silny ból spowodował, że piłkarz nie mógł kontynuować gry i został zmieniony w 18. minucie przez Mustafę Yumlu. Na razie nie wiadomo, jak długo będzie pauzować.

Oprócz Głowackiego w podstawowym składzie Trabzonsporu wyszedł Adrian Mierzejewski. Polski pomocnik niczym szczególnym się nie wyróżnił i został zmieniony w 56. minucie przez Alanzinho. W kadrze meczowej nie znaleźli się Paweł i Piotr Brożkowie z Trabzonsporu oraz zawodnik gospodarzy Marcin Kuś.

Goście wygrali po dwóch golach niezawodnego w tym sezonie Buraka Yılmaza. Turecki napastnik trafił do siatki w 80. i 94. minucie. Z dziewiętnastoma golami na koncie przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców Süper Lig.