Obecny lider rozgrywek Süper Lig, Trabzonspor chce mieć w swoich szeregach Pawła i Piotra Brożka. Rozmowy w sprawie ich pozyskania są ponoć zaawansowane.

Według tureckich dziennikarzy, Trabzonspor jest w zaawansowanym stadium negocjacji z krakowską Wisłą. „To dla Trabzonsporu dwa priorytety transferowe w okienku zimowym.” – piszą Turcy. Bracia bliźniacy byli wielokrotnie obserwowani przez wysłanników tureckiego klubu, głównie latem, a ostatnią okazję do obejrzenia jednego z braci, mieli 10 grudnia. Paweł Brożek zdobył wtedy 2 gole dla rezerwowej reprezentacji Polski w meczu przeciwko rezerwowej kadrze Bośni i Hercegowiny, notabene w Turcji. Brożek przekonał już kompletnie po tym meczu prezydenta klubu  Sadri Şenera, który chce go sprowadzić do siebie wraz z bratem Piotrem. Rezerwowy lewy obrońca Wisły również był obserwowany już latem przez skautów Trabzonsporu. Turcy wysłali zapytanie o braci i teraz czekają na sygnał od Wisły. Za braci Brożków, Turcy są w stanie wyłożyć 4 miliony euro.

Trabzonspor ma w składzie już jednego ex-wiślaka, Arkadiusza Głowackiego. 31-letni obrońca ma ogromnego pecha. Notorycznie jest kontuzjowany, a teraz włodarze klubu zastanawiają się nad jego przyszłością. Już podjęli pierwszy krok – szkoleniowiec Senol Günes potwierdza, że klub finalizuje transfer z Csabą Csizmadią, który występuje na tej samej pozycji co „Głowa„. Niedoszły kadrowicz Smudy ze względu na dwie poważne kontuzje, w tym sezonie wystąpił tylko trzy razy w pełnym wymiarze czasowym, w tym dwa razy w pucharach. Na boiskach Süper Lig zagrał tylko 235 minut, raz strzelając gola Fenerbahce i dwa razy opuszczając boisko przed czasem.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.