Jakub Tosik przebywa na testach w Karpatach Lwów. Dzisiaj miał pierwszą okazję zaprezentowania swoich umiejętności. W towarzyskim meczu ukraiński klub pokonał Ruch Chorzów 3:1 (0:0).

25-letni obrońca wybiegł w podstawowym składzie „Zielonych Lwów”. W pierwszej połowie lepsze sytuacje stwarzali sobie wicemistrzowie Polski, jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. Najwięcej sytuacji zmarnował Arkadiusz Piech.

Druga odsłona meczu należała już zdecydowanie do piłkarzy ze Lwowa. Wynik spotkania otworzył w 51. minucie Ołeksandr Kasjan. Dziewięć minut później podwyższył Brazylijczyk Lucas. W 67. minucie Matko Perdjića pokonał po raz drugi Kasjan. Chwilę po tym golu boisko opuścił Tosik. Zastąpił go Ihor Ozarkiw.

Chorzowianie zdobyli honorową bramkę dopiero w końcówce spotkania. Bramkę w 88. minucie strzelił Kamil Włodyka.

Ruch Chorzów – Karpaty Lwów 1:3 (0:0)