fortuna

Tomasz Wisio przegrał w finale Pucharu Austrii

Rewelacja tej edycji Pucharu Austrii – SKN Sankt Pölten swojego pogromcę znalazła dopiero w finale. Drugoligowy klub przegrał z Red Bull Salzburg 2:4 (1:2), a Tomasz Wisio rezegrał cały mecz.

Piłkarze z Salzburga już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo kraju i walczyli o zdobycie podwójnej korony. Podopieczni Rogera Schmidta, który od nowego sezony prowadził będzie Bayer Leverkusen objęli prowadzenie w 36. minucie po strzale Floriana Kleina. Niespodziewanie jednak już cztery minuty później znacznie niżej notowany rywal doprowadził do remisu. Radość zespołu Tomasza Wisia nie trwała długo, ponieważ już w 42. minucie do siatki trafił Kevin Kampl, wyprowadzając mistrza Austrii na prowadzenie.

W 63. i 67. minucie na listę strzelców wpisał się były piłkarz między innymi FC Barcelony – Jonathan Soriano i kwestia triumfatora ÖFB Samsung Cup była jasna. Sankt Pölten zmniejszyło rozmiary porażki w 70. minucie za sprawą gola Gary’ego Noëla.