Świetnie w Championship prezentuje się Tomasz Cywka. Tym razem po meczu Derby County z Scunthorpe do swojego konta może dopisać gol i asystę.

Pomocnik Derby County otworzył wynik w meczu ze Scunthorpe już w trzeciej minucie uderzeniem zza pola karnego.  Asystował mu Alberto Bueno. The Iron wyrównali po strzale z bliska Jonathana Forte, ale The Rams odzyskali prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został wspomniany wcześniej Bueno a podyktowany rzut karny zamienił na bramkę Cris Commons. Na 3:1 podwyższył Luke Moore uderzając zza pola karnego w lewe okienko, po podaniu Cywki.  Od 75. minuty Barany grały w osłabieniu. Obrońca Jason Roberts sfaulował w polu karnym Martyna Woolforda, sędzia pokazał 2 zółtą kartkę a wynik meczu ustalił Michael O’Connor, pewnie wykorzystując jedenastkę.

Derby County – Scunthorpe 3:2 (2:1)

1:0 Cywka 3’
1:1 Forte 27’
2:1 Commons 37’ (k)
3:1 Moore 59’
3:2 O’Connor 75’ (k)

W innym meczu po golach Lewisa Mc Gugana i rezerwowego Dextera Blackstocka zespół Radosława Majewskiego wygrał w Cardiff. Niestety nasz pomocnik przesiedział  cały mecz na ławce rezerwowych.

Cardiff – Nottingham 0:2

0:1 McGugan 23’
0:2 Blackstock 84’