fortuna

Terek wygrywa, asysta Polczaka

W meczu 7. kolejki rosyjskiej Premier Ligi Terek Grozny pokonał na wyjeździe Rubin Kazań 2:1. Tym samym piłkarze z Czeczenii zrównali się punktami z liderem – Zenitem St. Petersburg.

W pierwszej połowie minimalną przewagę osiągnęli przyjezdni, co udokumentowali w 13. minucie za sprawą bramki Ezechiela Ndouassela. W 35. minucie doszło do zderzenia, w skutek którego boisko musieli opuścić dwaj obrońcy Tereka – brazylijczyk Antonio oraz Rizvan Utsiev. Tego pierwszego zastąpił na boisku Piotr Polczak.

W 68. minucie do wyrównania doprowadził Salomon Rondon i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zwycięstwo gościom, po podaniu Polczaka zapewnił wprowadzony wcześniej na boisko Magomed Mitrishev.

Piotr Polczak rozegrał poprawne spotkanie, w którym zaliczył asystę, a w 53. minucie został ukarany żółtą kartką. Na boisku nie pojawiła się pozostała dwójka Polaków z Tereka – Maciej Rybus doznał lekkiego urazu, zaś Marcin Komorowski pauzował w tym meczu za kartki.

7. kolejka Primer Ligi
Rubin Kazań – Terek Grozny 1:2 (0:1)
Rondon 68 – Ndouassel 13, Mitrishev 86

Żółte kartki: Bocchetti Adlison, Polczak, Ivanov
Czerwona kartka: Bocchetti (druga żółta)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.