W pierwszej kolejce rosyjskiej Priemjer-Ligi FK Rostów pokonał Tereka Grozny 2:1 (0:1). Mecz był bardzo zacięty, a goście prowadzili do 89. minuty. To jednak nie wystarczyło do wygrania pierwszego meczu w nowym sezonie.

Terek objął prowadzenie w 71. minucie, kiedy to skutecznie karnego wykonał Ailton Jose Almeida. Gospodarze zdołali wyrównać dopiero minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Artem Dzyuba. Kilka sekund po tym, dobrym dośrodkowaniem popisał się Jano Ananidze, a Dzyuba głową skierował piłkę do siatki.

Maciej Makuszewski w 77. minucie otrzymał żółtą kartkę. Został zmieniony cztery minuty przed końcem przez Jonathana Legeara. Marcin Komorowski cały mecz przesiedział na ławce, zaś Maciej Rybus zmaga się z kontuzją.