Terek Grozny, który przebywa na zgrupowaniu w Austrii, przegrał w sparingowym meczu z Szachtarem Donieck 0:2 (0:1). W rosyjskim klubie zagrali Marcin Komorowski i Piotr Polczak. Zabrakło wypoczywającego po Euro Macieja Rybusa.

Komorowski znalazł się w wyjściowym składzie Tereka, natomiast Polczak rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Rybus z kolei otrzymał dziesięć dni urlopu, po którym dołączy do przygotowującego się do nowego sezonu zespołu.

Lepiej mecz rozpoczęli Ukraińcy, w których składzie zabrakło kilku uczestników EURO 2012. Objęli prowadzenie w 31. minucie, kiedy Vasyl Kobin zauważył, że nikt nie kryje bliższego słupka i oddał strzał, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

W 52. minucie Szachtar strzelił drugą i jak się później okazało ostatnią bramkę w tym meczu. Akcję dwóch Brazylijczyków: Ilsinho oraz Alexa Teixeiry, wykończył ten drugi.

Dwanaście minut później z boiska wszedł Komorowski, którego zmienił António Ferreira. Na placu gry pojawił się również Polczak, zastępujący Martina Jiránka. W 85. minucie, z powodu ulewnego meczu, mecz został przedwcześnie zakończony.