fortuna

Szymon Walczak z Pucharem Norwegii!

Rok 2013 jest fantastyczny w wykonaniu Szymona Walczaka, reprezentanta Polski U-17 oraz podstawowego stopera drużyny do lat 19 norweskiego FK Fyllingsdalen. Dzisiaj 16-letni Polak osiągnął kolejny poważny sukces.

W reprezentacji: triumf w Pucharze Syrenki oraz zwycięstwo w turnieju w Macedonii, który dał awans do kolejnej fazy eliminacji Mistrzostw Europy U-17, w klubie: zwycięstwo w najbardziej prestiżowym turnieju dla szesnastolatków w Norwegii GET Cup (na wypożyczeniu w FK Haugesund) oraz zdobycie krajowego pucharu U-19 – to tylko najważniejsze osiągnięcia tego młodego piłkarza z ostatnich kilku miesięcy. Czy rośnie nam ostoja polskiej defensywy na kolejne lata? Walczakiem już interesują sie większe norweskie kluby, a także tamtejsze media, które coraz częściej proszą go o udzielenie wywiadu.

Ostatni z wymienionych sukcesów został osiągnięty dzisiejszego popołudnia. Ekipa FK Fyllingsdalen pokonała w finale Pucharu Norwegii U-19 Rosenborg Trondheim 3:2, mimo, iż po dwunastu minutach przegrywała 0:2. 

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.