Łukasz Szukała zagrał pełne spotkanie w meczu III rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów, a jego FC Steaua Bukareszt pokonała kazachskie FK Aktöbe 2:1 (2:0) tym samym awansując do baraży.

Rumuni kapitalnie weszli w to spotkanie, najpierw blisko strzelenia bramki był Sânmărtean, a już w 3. minucie wynik otworzył Alexandru Chipciu, który po podaniu jakie otrzymał nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. W 30. minucie wyrównać powinien Antonov jednak po błędzie obrońcy nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Arlauskisem.

Niespełna 10 minut później prowadzenie podwyższył Stanciu dokładając nogę do znakomitego dośrodkowania Chipciu. Kazachowie bramkę kontaktową powinni zdobyć jeszcze przed przerwą jednak po raz kolejny dobrze zachował się Arlauskis. Od 56. minuty drużyna Aktöbe musiała radzić sobie w 10, po faulu na Filipie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał kapitan zespołu, Logvinenko.

Chwilę później drugą bramkę mógł zdobyć drugą bramkę jednak w dogodnej sytuacji minął się z futbolówką. Mimo osłabienia goście tuż przed zakończeniem spotkania zdobyli bramkę kontaktową, a dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Kapadze, a mecz zakończył się rezultatem 2:1.