Steaua Bukareszt pokonała Petrolul Ploeszti 3:0 (3:0) w meczu o Superpuchar Rumunii. Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił Łukasz Szukała. Polski obrońca spędził na boisku pełne 90 minut.

Mistrzowie kraju wyszli na prowadzenie w 21. minucie, kiedy Stefan Nikolić z bliskiej odległości wykończył dokładne dośrodkowanie od Cristiana Tănase. W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Steauy, a na domiar złego dla zawodników Petrololu, za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Manassé Enza-Yamissi.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Alexandru Bourceanu, jednak jego strzał obronił Peçanha. Brazylijczyk nie miał szans dwie minuty później, kiedy Bourceanu dośrodkował z rzutu wolnego, a efektowną „główką” popisał się Szukała. Wynik spotkania w 41. minucie ustalił Mihai Pintilii.