fortuna

Szukała wkrótce zadebiutuje w reprezentacji?

Łukasz Szukała od dwóch lat jest jednym z najlepszych obrońców w rumuńskiej ekstraklasie. Mimo to nie zadebiutował jeszcze w reprezentacji Polski. Według jednego z działaczy Steauy Bukareszt, sytuacja ta wkrótce się zmieni.

28-latek latem dwukrotnie zmieniał barwy klubowe. Najpierw przeniósł się z Universitatei Cluj do Petrololu Ploeszti, a pod koniec okna transferowego, został nowym zawodnikiem Steauy.

Polak szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie obecnego lidera Ligi I Bergenbier i prezentuje się bardzo solidnie. Klub defensora równie dobrze spisuje się także w Lidze Europy, gdzie w dwóch pierwszych meczach wywalczył cztery punkty.

Mimo dobrej gry, Szukała nie wzbudza zainteresowania nikogo ze sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Menedżer generalny stołecznego zespołu, Mihai Stoica, uważa, że zawodnik niedługo otrzyma swoją szansę.

– Mamy w naszym zespole dziewięciu reprezentantów Rumunii, jednego Macedonii. Wkrótce także Szukała powinien zagrać dla Polski – przyznał Stoica na łamach Sport.ro.

Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem 28-latek z pewnością powinien zostać sprawdzony przez Waldemara Fornalika. W związku z tym, że Damien Perquis nie ma pewnego miejsca w składzie Betisu Sewilla, Szukała mógłby pełnić rolę trzeciego stopera.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.