W spokaniu 19. kolejki Eerste Divisie De Graafschap rozbiło na własnym boisku Go Ahead Eagles aż 5:2 (1:0). Kolejne pełne 90 minut rozegrał Piotr Parzyszek. Polak zdbył ponadto swoją szóstą bramkę w obecnym sezonie.

Po dwudziestu minutach wynik potyczki otworzył najskutczniejszy strzelec gospodarzy – Anco Jansen. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Po zmianie stron obie ekipy ruszyły do ataku i widzowie obejrzeli aż 6 goli.

W 52. minucie do remisu samobójczą bramką doprowadził Timothy van der Meulen. W 65. minucie własnego golkipera pokonał Jop van der Linden i De Graafschap ponownie wyszło na prowadzenie, którego nie oddało już do końca zawodów. Cztery minuty później szesnaste ligowe trafienie zdobył Jansen.

W 77. minucie na listę strzelców wpisał się Tim Vincken. W końcowych minutach strzelali jeszcze Parzyszek i dla przyjezdnych Cas Peters.

De Graafschap awansowało na czwartą lokatę w tabeli. Go Ahead jest siódme.