Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie zachowując czyste konto w spotkaniu przeciwko Manchesterowi City, a jego zespół wygrał mecz 3:0 (2:0) tym samym zdobywając Tarczę Wspólnoty.

W 14. minucie pierwszą dobrą sytuację do zdobycia bramki miał były zawodnik „Kanonierów” Samir Nasri, Francuz groźnie uderzał z okolic 11. metra jednak jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców. Arsenal odpowiedział akcją Kierana Gibbsa, lewy obrońca wbiegł w pole karne po czym uderzył w kierunku bramki, na posterunku był jednak Clichy który zdołał zblokować strzał.

Chwilę później było już 1:0 dla „The Gunners”, a z bramki cieszył się Santi Cazorla. Hiszpan mocnym uderzeniem po ziemi z wysokości linii pola karnego pokonał bezradnego Caballero. Kilka minut po tym w podobnej sytuacji znalazł się Sanogo jednak ten uderzał  niecelnie. „The Citizens” próbowało doprowadzić do wyrównania jednak zabrakło dokładności, najpierw przytomnie zachował się Szczęsny, który ubiegł Jovetica, a później groźne dośrodkowania Kolarova nie dochodziły do partnerów z boiska.

W 42. minucie drugą bramkę w meczu zdobył Aaron Ramsey mocnym strzałem pakując piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą Sanchez wybiegł sam na sam z bramkarzem jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Tuż po wznowieniu gry bramkę kontaktową mógł zdobyć Jovetić jednak jego uderzenie zatrzymuje się na słupku, a dobitka powędrowała poza boisko.

W 61. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Giroud, futbolówka spadła tuż pod poprzeczką Manchesteru. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę honorową mógł zdobyć Richards jednak jego główka po rzucie rożnym okazała się minimalnie niecelna.