fortuna

Szczęsny w najgorszej jedenastce EURO 2012

Gazeta „Sabotage Times”, w swoim internetowym wydaniu, wybrała najgorszą jedenastkę fazy grupowej EURO 2012. Znalazło się w niej miejsca dla jednego reprezentanta Polski, a mianowicie Wojciecha Szczęsnego.

Bramkarz Arsenalu Londyn zagrał tylko w jednym spotkaniu. W meczu otwarcia polsko-ukraińskiego turnieju, 22-latek najpierw popełnił błąd przy golu dla Greków, a następnie sprokurował rzut karny, który jednak obronił Przemysław Tytoń.

– Zobaczył czerwoną kartkę w meczu, w którym powinien odnieść proste zwycięstwo nad nieszczęsną Grecją, a tak gospodarze już odpadli. To nie do końca jego wina, bo nie mógł pomóc w pozostałych meczach, ale zastanawiam się co by było, gdyby nie był zawieszony w następnych grach grupowych. Polska mogłaby nawet wyjść w blasku chwały na ćwierćfinał z Niemcami – napisano w uzasadnieniu.

Najsłabsza jedenastka EURO 2012 według „Sabotage Times”:

Wojciech Szczęsny (Polska)
– Glen Johnson (Anglia), Richard Dunne (Irlandia), Sokratis Papastathopoulos (Grecja), Jetro Willems (Holandia) – Mark van Bommel (Holandia), Nigel de Jong (Holandia) – Arjen Robben (Holandia), Florent Malouda (Francja), Ashley Young (Anglia) – Robin van Persie (Holandia).

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.