fortuna

Szczęsny statystycznie lepszy od Reiny i Valdesa

W angielskiej mediach coraz częściej pojawiają się informacje, że Arsene Wenger nie jest zadowolony z gry Wojciecha Szczęsnego i latem będzie chciał pozyskać nowego bramkarza, który zająłby miejsce w bramce Arsenalu Londyn.

Wśród zawodników, którzy mieliby zastąpić reprezentanta Polski, znaleźli się Pepe Reina z Liverpoolu i Victor Valdes z FC Barcelony. Dziennikarze „Talk Sport” postanowili porównać trzech golkiperów pod względem statystyk z obecnego sezonu.

Co prawda Polak najczęściej musiał wyciągać piłkę z siatki, jednak wpływ na to miała słaba gra defensywna „Kanonierów”. W związku z tym 22-latek musiał interweniować najczęściej (3,2 obrony na mecz – przy 1,9 obron Valdesa i 2,4 Reiny).

Szczęsny ma także zdecydowanie największy procent skutecznych obron – 72 procent. Zarówno Valdes, jak i Reina, interweniowali ze skutecznością o 9 procent mniejszą. Właśnie dlatego dziennikarze „Talk Sport” uważają, że polski golkiper zasłużył na zaufanie Wengera.

„Krytyka Wojciecha Szczęsnego, choć czasami uzasadniona, wydaje się nieproporcjonalna, jeśli popatrzymy na jego statystyki w tym sezonie. Ma zaledwie 22 lata i jest zdecydowanie najmłodszy z tej trójki. Chociaż nie ma gwarancji, że poprawi się bramkarsko, wszystko wskazuje na to, że jego talent się rozwinie” – przyznali żurnaliści.

Zobacz statystyki Wojciecha Szczęsnego (zdjęcie: talksport.co.uk)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.