fortuna

Szczęsny nie zagra w najbliższych meczach kadry

Wojciech Szczęsny nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji Polski, w których podopieczni Waldemara Fornalika zmierzą się z Czarnogórą i Mołdawią. Z kadry mogą wypaść także Maciej Rybus i Łukasz Fabiański.

Podstawowy bramkarz Arsenalu Londyn doznał kontuzji na jednym z treningów swojej drużyny. Z tego powodu opuścił też dwa ostatnie ligowe spotkania „Kanonierów”.

– To już przesądzone, że na kadrę nie przyjedzie Wojtek Szczęsny. Ma uraz żeber i musi pauzować co najmniej przez dwa tygodnie – poinformował lekarz reprezentacji, Jacek Jaroszewski.

Zagrożony jest także występ zmiennika Szczęsnego w klubie, Łukasza Fabiańskiego, który dopiero niedawno wznowił treningi po kontuzji pleców. – Fabiański zapewnił nas, że jest zdolny do gry, więc czekamy na niego – przyznał Jaroszewski.

Trzecim piłkarzem, który może wypaść ze składu na najbliższe spotkania „biało-czerwonych”, jest Maciej Rybus. Pomocnik Tereka Grozny musiał pauzować w ostatnim meczu swojego klubu i niewykluczone, że nie zagra także w reprezentacji.

– Wiemy, że Maciek ma kłopoty z kolanem. Na razie trudno mi jednak powiedzieć, czy będzie potrzeba powołania kogoś w jego miejsce – stwierdził Jaroszewski. Waldemar Fornalik w poniedziałek podejmie decyzję, czy dowoła kogoś do kadry w miejsce kontuzjowanych graczy.

Pierwszy mecz „biało-czerwonych” w eliminacjach do Mistrzostw Świata już 7 września. Ich rywalem w wyjazdowym spotkaniu będzie Czarnogóra. Cztery dni później Polacy zmierzą się we Wrocławiu z Mołdawią.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.