fortuna

Szczęsny może nie zagrać w meczu z Anglią!

Menedżer Arsenalu Londyn, Arsene Wenger poinformował, że Wojciech Szczęsny nie będzie mógł grać przez następne dwa lub trzy tygodnie. To oznacza, że zagrożony jest występ 22-latka w reprezentacji Polski w spotkaniu z Anglią.

Bramkarz doznał kontuzji kostki przed meczem ligowym z Southampton FC (6:1), który został rozegrany w poprzednią sobotę. Polak zdecydował się jednak zagrać w tym spotkaniu, jednak prezentował się słabo i popełnił fatalny błąd przy jedynym golu dla gości. Dodatkowo jego uraz się pogłębił i piłkarza czeka dłuższa przerwa w grze.

Jeżeli sprawdzi się najczarniejszy scenariusz, Szczęsny może nie zagrać w szlagierowym meczu „biało-czerwonych” w eliminacjach do Mistrzostw Świata przeciwko Anglii. Waldemar Fornalik może mieć duży problem, bowiem w słabszej formie znajduje się zmiennik golkipera Arsenalu, Przemysław Tytoń.

Z kontuzji swojego klubowego kolegi nie może skorzystać Łukasz Fabiański, który także od kilku tygodni nie może grać. Były zawodnik Legii Warszawa leczy uraz barku. W związku z tym w bramce „Kanonierów” występuje Włoch Vito Mannone i spisuje się bardzo dobrze, dzięki czemu może wywalczyć sobie miejsce w składzie na dłużej.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.