Zespół MFK Karviny awansował do 3.rundy Pucharu Czech pokonując po rzutach karnych HFK Olomouc (2-2, k.4-2). Od 85 minuty na boisku przebywał polski napastnik Jakub Legierski.

W regulaminowym czasie gry był remis 2-2 i o wszystkim zadecydowały jedenastki, które lepiej wykonywali piłkarze drugoligowca. Legierski pojawił się na boisku w 85 minucie meczu.

Legierski to reprezentant Polski do lat 17. Rozegrał w tej drużynie 5 meczów i zdobył jedną bramkę. Jak na swój wiek (Legierski to rocznik 94) ma dobre warunki fizyczne – 185 cm wzrostu. Gra na pozycji środkowego napastnika.

17-letni napastnik do Czech trafił w 2008 roku. Został wypatrzony przez skautów Karviny, gdy grał w juniorach Olimpii Goleszów. Na razie grywa głównie w zespołach juniorskich, chociaż w poprzednim sezonie rozegrał już dwa mecze w pierwszej drużynie. W sezonie 2011/12 dzisiejszy występ jest jego pierwszym.

W poprzednim sezonie w MFK Karvinie grali także Robert Kostka i Marcin Pontus.