fortuna

Szansa dla Mariusza Stępińskiego?

1. FC Nürnberg w 34. kolejce Bundesligi zostało rozbite przez Schalke 1:4 (0:2), tym samym żegnając się z najwyższą klasą rozgrywkową w Niemczech. Może to być szansą dla Mariusza Stępińskiego na występy w przyszłym sezonie na poziomie 2. Bundesligi.

W trakcie najbliższego okienka transferowego „Der Altmeister” opuszczą prawdopodobnie kluczowi zawodnicy, a z pewnością uczyni to napastnik ekipy z Norymbergi – Josip Drmic. 21-latek znajduje się w kręgu zainteresowań znacznie lepszych klubów, nie tylko z Niemiec. Młody Szwajcar mimo słabej postawy swojej drużyny, zaliczył bardzo udany sezon. Pozyskany rok temu z FC Zürich za 2,2 miliona euro snajper zanotował aż 17 trafień, co czyni go trzecim strzelcem Bundesligi. Trzy gole więcej zdobył król strzelców – Robert Lewandowski, a dorobkiem lepszym o zaledwie jedno trafienie może pochwalić się Mario Mandžukić.

Pozostali napastnicy FC Nürnberg nie błyszczeli skutecznością. Daniel Ginczek zdobył 3 gole, Tomáš Pekhart 1, a młodzi Antonio Colak oraz Tobias Pachonik, którzy dostali kilka szans na grę nie byli w stanie trafić do siatki. Wydaje się to więc być szansą dla Mariusza Stępińskiego, który cały czas trenuje z pierwszym zespołem, jednak nie zadebiutował w nim w oficjalnym meczu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie na zapleczu Bundesligi Polak zacznie notować regularne występy.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.