fortuna

Świetny początek Cierzniaka w Dundee United

Radosław Cierzniak szybko wywalczył miejsce w bramce Dundee United i od początku pobytu w Szkocji, prezentuje bardzo wysoką formę. 29-latek zapowiada, że chce kontynuować polskie tradycje w drużynie „Mandarynek”.

W przeszłości golkiperami lidera Scottish Premier League byli Łukasz Załuska i Grzegorz Szamotulski. Obaj spisywali się świetnie i nie zostali zapomniani przez kibiców z Dundee.

– Wiem, że Dundee United ma bardzo wysokie standardy. Szamotulski i Łukasz spisywali się dobrze, dlatego wiem, że każdy będzie na mnie patrzeć i oczekiwać równie dobrej gry. Moim celem jest sprostać reputacji tych graczy. Jeśli będę mógł być równie dobry, a może nawet lepszy, będę bardzo szczęśliwy – powiedział Cierzniak.

Jednokrotny reprezentant Polski uważa, że głównym powodem tak dobrej gry polskich bramkarzy, jest bardzo dobry system szkolenia zawodników grających na tej pozycji.

– Nie wiem, dlaczego polscy bramkarze spisują się tak dobrze w Szkocji, ale w Polsce mamy bardzo dobrą szkołę bramkarską. Pomaga to w produkcji dużej ilości dobrych piłkarzy
– przyznał były zawodnik Cracovii.

Polski golkiper stwierdził, że jest zadowolony ze swoich początków w Dundee United i ma nadzieję, że uda mu się odnosić z drużyną jak najwięcej sukcesów.

– Myślę, że będzie to bardzo dobre miejsce dla mnie, aby zaliczyć kolejny etap mojej kariery. Mam nadzieję, że będzie to dobry sezon dla nas
– zakończył 29-latek.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.