Brighton & Hove Albion po dramatycznym meczu pokonało Cardiff City 2-0 (1-0) w 33. kolejce Championschip. 90 minut na boisku przebywał Tomasz Kuszczak, którego świetna postawa przyczyniła się do zwycięstwa jego zespołu.

Już w 23. minucie meczu dobrą okazję na zdobycie gola miał Peter Whittingham, lecz jego strzał bardzo dobrze obronił polski bramkarz. 8 minut później okazję także miało Cardiff, jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Bellamyego piłką złapał Kuszczak. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gościach w 43. minucie meczu kiedy to piłkę do siatki wpakował Orlandi.

W 63. minucie powinno być jednak 1-1, ale po raz kolejny świetnie spisał się 30-letni bramkarz, dobrze sparując na rzut rożny, niezły strzał Craiga Conwaya. Kolejna szansa na zdobycie gola nadeszła w 80 minucie jednak strzał Arona Gunnarssona dobrze odbił polak. Gospodarze obudzili się dopiero pod koniec meczu. Co nieudało się w 89. minucie meczu Willowi Buckleyowi, powiodło się Jose Ulloa, który dobrze wykorzystał podanie Davida Lopeza.

Po meczu Kuszczak zbierał dobre recenzje od trenera i kibiców, przez których został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.