Marcus Piossek w dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa VfL Osnabrück nad 1.FC Saarbrücken 3:0 (0:0) w meczu 21.kolejki 3. Fußball-Ligi. Polak asystował przy dwóch bramkach dla gospodarzy.

W sobotnie popołudnie liderujący Osnabrück podejmował plasującą się na 12. pozycji w tabeli ekipę Saarbrücken. Gospodarze od początku spotkania narzucili wysokie tempo, ale z przewagi którą posiadali nic nie wynikało.

Tak więc pierwsza odsłona zakończył się bezbramkowym remisem. Najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował Gaetano Manno. Pomocnik gospodarzy otrzymał idealne podanie wprost na głowę od Marcusa Piosska, który popisał się wrzutką w pełnym biegu z prawej strony boiska.  Jednak strzał zdołał zatrzymać efektowną paradą bramkarz gości – Benedikt Fernandez.

Chwilę później znów drogę do bramki koledze mógł otworzyć polski skrzydłowy. Tym razem niewiele do szczęścia zabrakło Sebastianowi Neumannowi. Piossek dośrodkowywał z rzutu rożnego, a uderzenie głową gracza gospodarzy z linii bramkowej wybił jeden z zawodników przyjezdnych.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Drużyna Osnabrück atakowała, goście ograniczali się do sporadycznych kontrataków.

W 49. minucie gospodarze wreszcie dopięli swego. Bramkę zdobył środkowy obrońca –  Timo Beermann.
Już 120 sekund później ten sam zawodnik trafił po raz kolejny. Niemiec wykorzystał centrę z rzutu rożnego Marcusa Piosska i podwyższył wynik meczu.

To było szalone 5 minut w wykonaniu VfL Osnabrück. Kolejny korner wykonywał rozgrywający bardzo dobre zawody 23-letni Polak. Odchodzącą od bramki piłkę na gola zamienił ładnym uderzeniem z powietrza Neumann, ustalając rezultat spotkania. Na sędziowskim stoperze widniała 54. minuta.

Magazyn ”Kicker” ocenił grę naszego piłkarza na – 1.5 w skali 6-1, gdzie nota ”1” oznacza klasę światową, a ”6” występ poniżej krytyki.

VfL Osnabrück wciąż pozostaje liderem niemieckiej 3.Ligi. Nad drugim Karlsruher SC ma cztery punkty przewagi.

Urodzony w Lippstadt Piossek jest wiodąca postacią swojego zespołu. W bieżącym sezonie prawonożny piłkarz zagrał w 20 meczach. Z powodu urazu opuścił jedynie spotkanie 10.kolejki. Polak do tej pory ma na koncie 3 bramki oraz 6 asyst.