Łukasz Teodorczyk bardzo dobrze spisuje się w sparingach Dynama Kijów. Polak trafiał już między innymi do siatki rezerw Borussii Mönchengladbach, a także TSV 1860 Monachium. Dzisiaj 23-latek wpisał się na listę strzelców w starciu z Algeciras CF.

Polakowi jest o wiele łatwiej w meczach towarzyskich, bowiem nie ma dużej konkurencji w ataku. Jego największy rywal w walce o grę w podstawowym składzie Dieumerci Mbokani nie uczestniczy w okresie przygotowawczym, ponieważ przebywa razem z reprezentacją Demokratycznej Republiki Konga na Pucharze Narodów Afryki. Kadra ta wyszła z grupy i o półfinał powalczy z Kongiem.

W dzisiejszym starciu z hiszpańskim trzecioligowcem Teodorczyk wybiegł w podstawowym składzie i w 26. minucie wyprowadził lidera ukraińskiej ekstraklasy na prowadzenie wykorzystując dośrodkowanie Jermaine’a Lensa z lewej strony boiska. Na drugą połowę Polak już nie wybiegł, zmienił Denis Garmash. Wynik potyczki na 2:0 dla gości ustalił w 70. minucie Oleg Husiew.

Był to przedostatni sparing przed meczem z Guingamp w Lidze Europy. W piątek Ukraińcy zagrają jeszcze z Astrą Ploeszti.

Algeciras CF – Dynamo Kijów 0:2 (0:1)