fortuna

Świetna forma Parzyszka w sparingach

Piotr Parzyszek przygotowuje się do nowego sezonu z pierwszym zespołem De Graafschap. 18-letni napastnik prezentuje świetną formę i ma dużą szansę, aby znaleźć się w kadrze spadkowicza z Eredivisie.

Polak wystąpił w dwóch meczach sparingowych, w których strzelił aż pięć bramek. W rozegranym 30 czerwca spotkaniu z Streekelftal Kilder (7:0), snajper wszedł na boisko w drugiej połowie i popisał się klasycznym hattrickiem.

W meczu rozegranym cztery dni później, kiedy De Graafschap również 7:0 rozgromiło VV Ruurlo, Parzyszek także grał przez drugą część gry. Tym razem dwukrotnie trafił do siatki, a także zaliczył asystę.

Świetną formę 18-latka z pewnością dostrzegł trener „De Superboeren”, Pieter Huistra, zwłaszcza że po spadku zespołu z Eredivisie, drużynę opuściło aż 13 zawodników. Sam zainteresowany skromnie jednak przyznaje, że jego włączenie do pierwszej drużyny nie jest jeszcze pewne.

– To jeszcze nic nie znaczy, tylko że jestem na dobrej drodze. Jeśli będę dalej strzelał, to na pewno będę w pierwszej drużynie – powiedział dla naszego serwisu Parzyszek.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.