fortuna

Świerczok: Nie podpisałem nowej umowy z FCK

Niemieckie media poinformowały wczoraj, że przed odejściem na wypożyczenie do Piasta Gliwice, Jakub Świerczok podpisał nową umowę z 1. FC Kaisereslautern. Sam zainteresowany zdementował te doniesienia w wywiadzie dla 2×45.com.pl.

– To jakaś bzdura! Nie wiem, skąd wzięła się ta informacja. Niczego nowego nie podpisywałem. W lutym podpisałem kontrakt ważny do czerwca 2015 roku i od tego momentu nic się nie zmieniło. Odchodzę na roczne wypożyczenie bez opcji transferu definitywnego i po sezonie wracam do Niemiec – przyznał 19-letni napastnik.

Świerczok spędził w Niemczech tylko pół roku. Zaliczył udany debiut, ale później było już tylko gorzej. Przestał występować w pierwszej drużynie, a „Czerwone Diabły” spadły z Bundesligi. Piłkarz nie uważa jednak tego czasu za zmarnowany.

– Gdybym znów stanął przed możliwością wyjazdu, to na pewno postąpiłbym podobnie i zdecydował się na Niemcy. Doświadczyłem czegoś nowego. Grałem z dobrymi piłkarzami przy 50 tysiącach kibiców na trybunach. Czasu nie straciłem. Wyjazd oceniam pozytywnie – stwierdził wychowanek MOSM-u Tychy.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.