W meczu zamykającym 22. kolejkę spotkań tureckiej ekstraklasy, Trabzonspor pokonał na wyjeździe Manisaspor 2:1. W dzisiejszym spotkaniu zagrało trzech Polaków, a Paweł Brożek asystował przy decydującym golu.

Maciej Iwański po raz pierwszy wybiegł w podstawowym składzie Manisasporu i był pierwszym zawodnikiem w meczu, który opuścił boisko. Były zawodnik Legii był kompletnie niewidoczny. W zespole Trabzonsporu od pierwszej minuty grał Arkadiusz Głowacki. Na ławce zasiedli za to bracia Brożkowie.

Początek meczu ułożył się znakomicie dla gospodarzy. Już w 14 minucie po rzucie rożnym, Onura Kivraka pokonał uderzeniem głową Jimmy Dixon. Manisaspor utrzymał niespodziewane prowadzenie do przerwy. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę, żółtą kartką ukarany został Arkadiusz Głowacki. 32-letni obrońca popełnił w tym meczu kilka błędów, ale za każdym razem otrzymywał pomoc od partnerów i na szczęście nie zawalił bramki.

Po wznowieniu gry do zdecydowanych ataków ruszył Trabzonspor. Bramkę kontaktową strzelił w 53. minucie Umut Bulut, zawodnik, który miał zwolnić miejse w pierwszym składzie Pawłowi Brożkowi po tym jak w 5 ostatnich meczach nie zdobył gola, ani nie zaliczył asysty.

W 85. minucie na murawie pojawił się Paweł Brożek zmieniając wspomnianego Buluta. Kilkadziesiąt sekund później dograł piłkę do Alanzinho, a ten z nią przebiegł spory dystans i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Była to znakomita decyzja, a Brazylijczyk zapewnił Trabzonsporowi utrzymanie fotelu lidera.

Paweł Brożek w ciągu mizernych pięciu minut jakie dostał od trenera Senola Günesa, zdołał zaliczyć asystę oraz przeprowadzić groźny kontratak. 27-latek w pełnym sprincie otrzymał piłkę na wysokości pola karnego i idealnie wyłożył ją na lewą stronę do kolegi z zespołu, ten jednak chybił i Brożek nie mógł cieszyć się z drugiej asysty. Na dodatek w momencie odgrywania piłki do partnera, został brutalnie sfaulowany przez Huseyina Toka. Turek bezpardonowo zaatakował od tyłu kostkę polskiego napastnika i ujrzał za to zagranie żółtą kartkę. Brożek na moment został na noszach zniesiony z boiska, jednak truchtając wrócił na ostatnie kilkanaście sekund gry. Jego występ w najbliższym meczu stoi jednak pod dużym znakiem zapytania.

Licząc pełne spotkanie w Pucharze Turcji oraz 10 minut gry w Süper Lig, Paweł ma całkiem niezłą statystykę – 2 asysty. Czy to jednak przekona Senola Günesa aby dać mu więcej szans na grę?

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Piotr Brożek. Trabzonspor utrzymał pozycję lidera i z 50 punktami wyprzedza o dwa oczka Fenerbahce. Dziewiąty w tabeli jest Manisaspor Macieja Iwańskiego.