W pierwszym niedzielnym meczu szóstej kolejki Bundesligi Borussia Dortmund przegrała na AWD-Arena z Hannoverem 96 1:2. Goście pierwsi zdobyli bramkę po strzele Kagawy w 63 minucie jednak na 180 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Haggui a chwilę później zwycięstwo gospodarzom dał Ya Konan.

W barwach ekipy z Dortmundu zaprezentowali się Polacy: Łukasz Piszczek rozegrał cały mecz, podobnie jak Jakub Błaszczykowski, z kolei Robert Lewandowski doznał urazu i został zmieniony w 66. minucie. W barwach Hannoveru w 83. minucie zadebiutował Artur Sobiech, który siedem minut po wejściu na boisko otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na Antonio da Silva.

Hannover 96 2-1 Borussia Dortmund

0:1 Shinji Kagawa 63′

1:1 Karim Haggui 87′

2:1 Didier Konan Ya 89′

Hannover: 1. Ron-Robert Zieler – 23. Sofian Chahed (81, Konstantin Rausch), 3. Karim Haggui, 4. Emanuel Pogatetz, 24. Christian Pander – 17. Moritz Stoppelkamp, 33. Manuel Schmiedebach, 15. Henning Hauger (64, 7. Sérgio Pinto), 28. Lars Stindl – 13. Jan Schlaudraff (83, 9. Artur Sobiech), 11. Didier Konan Ya.

Borussia: 1. Roman Weidenfeller – 26. Łukasz Piszczek, 4. Neven Subotić, 15. Mats Hummels (81, 27. Felipe Santana), 29. Marcel Schmelzer (46, 24. Chris Löwe) – 16. Jakub Błaszczykowski, 21. İlkay Gündoğan, 8. Antônio da Silva, 23. Shinji Kagawa, 14. Ivan Perišić – 9. Robert Lewandowski (66, 19. Kevin Großkreutz).

żółte kartki: Christian Pander (Hannover).
czerwona: Artur Sobiech (90.minuta, Hannover, za faul).