fortuna

SSC Napoli chce wykupić Igora Łasickiego

Igor Łasicki w sierpniu został wypożyczony na jeden sezon z Zagłębia Lubin do SSC Napoli. Młody obrońca świetnie spisuje się w juniorskim zespole włoskiego klubu, dlatego już wkrótce może zostać wykupiony.

Kapitan reprezentacji Polski do lat 18 coraz częściej trenuje z pierwszą drużyną, a także zagrał w jej barwach w kilku sparingach. 17-latek jest zachwycony swoim początkiem w zespole „Azzurri” i zapowiada, że trenerzy chcą go pozyskać na stałe.

– Trenerzy rozmawiali już z moimi rodzicami i zapewnili, że chcą mnie wykupić. Podoba mi się tu. Zrobię wszystko, by zostać we Włoszech
– zadeklarował piłkarz w rozmowie z „Super Expressem”.

Urodzony w Wałbrzychu obrońca często otrzymuje szansę treningów z czołowymi zawodnikami Serie A. 17-latek wspomina sytuację, w której udało mu się powstrzymać jednego z najlepszych napastników włoskiej ekstraklasy – Edisona Cavaniego.

– Niedawno na treningu ostrym wślizgiem odebrałem piłkę Edinsonowi Cavaniemu i on się przewrócił. Groźnie na mnie spojrzał, ale potem się uśmiechnął, pogłaskał po głowie i pochwalił „dobrze mały”
– zdradził Łasicki.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.