1. FC Köln II przegrało z Sportfreunde Siegen 0:4 (0:1) w meczu 3. kolejki Regionalligi West. W barwach zwycięzców zagrało dwóch Polaków: Wojciech Pollok oraz Andre Dej i obaj strzelili w tym spotkaniu po jednym golu.

Pollok, podobnie jak bramkarz gości, urodzony w Racibórzu Raphael Koczor, wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Dej. Przed rozpoczęciem spotkania ciężko było wskazać faworyta, bowiem obie drużyny miały na swoim koncie po dwóch kolejkach tylko po jednym punkcie.

W 38. minucie prowadzenie objęli piłkarze Sportfreunde po golu Svena Michela. Cztery minuty po wznowieniu drugiej części gry padła kolejna bramka dla gości, a jej autorem był polski napastnik, Wojciech Pollok.

Od 53. minuty drugi zespół 1. FC Köln musiał grać w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Dino Bisanovic. Od tego momentu, gospodarze skupili się głównie na obronie, jednak nie uchroniło ich to od utraty kolejnych goli.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michel. Pięć minut później na placu gry zameldował się Andre Dej, który zastąpił Waldemara Schattnera. Mający na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski 20-latek, już dwie minuty później trafił do siatki, ustalając wynik spotkania.

Dzięki wygranej, Sportfreunde Siegen awansowało na 7. miejsce w tabeli zachodniej Regionalligi. 1. FC Köln II plasuje się na przedostatniej pozycji.