fortuna

Sparingowy gol Rybusa (video)

Maciej Rybus miał tylko dziesięć dni na odpoczynek po EURO 2012. Krótkie wakacje reprezentanta Polski nie odbiły się jednak na jego formie. Pomocnik Tereka Grozny trafił wczoraj do siatki w sparingu z FC Mills (2:1).

Rybus, podobnie jak Marcin Komorowski, rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie swojego zespołu. Na ławce rezerwowych zasiadł trzeci z Polaków w Tereku, Piotr Polczak.

Prowadzenie w 17. minucie niespodziewanie objął austriacki zespół za sprawą trafienia Hollausa. Dwanaście minut później wynik meczu wyrównał Lebedenko. Taki rezultat nie utrzymał się długo. W 32. minucie bramkę, jak się później okazało na wagę zwycięstwa, strzelił Rybus.

Na drugą połowę spotkania nie wybiegł Komorowski, którego zastąpił Martin Jiránek. W 63. minucie na placu gry pojawił się Polczak. Polak zmienił Dmitria Yatchenkę. Pięć minut później z boiska zszedł Rybus, a jego miejsce zajął Khalid Kadyrov.