Borussia Dortmund, która rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu – ma za sobą już pierwsze spotkanie towarzyskie w ramach okresu przygotowawczego. Wicemistrzowie Niemiec pokonali KSV Hessen-Kassel.

Zwycięstwo piłkarzom z Dortmundu nie przyszło łatwo. Do przerwy po trafieniu Lemke to zespół rywala prowadził jedną bramką. Po przerwie gospodarze dzielnie utrzymywali prowadzenie do 62. minuty spotkania, kiedy do siatki trafił Edisson Jordanov, który tym samym doprowadził do wyrównania stanu meczu na 1:1.

Po tym golu Borussia w końcu złapała swój rytm gry i na kolejną bramkę musieliśmy czekać zaledwie cztery minuty. Swoje pierwsze trafienie w okresie przygotowawczym zdobył Mchitarjan. Kolejne dwa gole padły w 71 i 77 minucie konfrontacji, które ostatecznie ustaliły wynik tego starcia na 4:1 dla Borussii Dortmund, która od zwycięstwa rozpoczęła okres gier sparingowych.

Czterdzieści pięć minut w barwach ekipy z Dortmundu wystąpił Łukasz Piszczek. Zabrakło kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.