Drużyna Damiana Kostkowskiego, FB Gulbene spadła z łotewskiej LMT Virslīgi. W ostatniej kolejce ekipa polskiego obrońcy zremisowała 1:1 (0:0) z Daugavą Ryga. 19-latek nie wystąpił w tym pojedynku.

Gdyby klubowi koledzy Kostkowskiego wygrali dzisiejszy mecz, mogliby zająć miejsce, które zwarantowałoby grę w barażach o utrzymanie. Zanosiło się na zwycięstwo, gdyż do 86. minucty prowadzili oni dzięki bramce Hideakiego Takedy. Cztery minuty przed końcem do wyrównania doprowadził jednak Gļebs Kļuškins.

Zawodnicy Daugavy nie byli po meczu zadowoleni z wyniku i pracy sędziego. Jednego z zawodników poniosły emocje i obraził arbitra, za co został ukarany czerwoną kartką.

Damian Kostkowski nie może jak na razie zaliczyć swojej łotewskiej przygody do udanych. Stoper wystąpił dotychczas tylko w jednym spotkaniu drużyny z Gulbene. Miało to miejsce piątego sierpnia w potyczce przeciwko FC Jūrmala (0:4).