Po serii 21 meczy bez zwycięstwa piłkarze FC Kaiserslautern w końcu doczekali się triumfu w Bundeslidze. „Czerwone Diabły” wygrały z Herthą Berlin 1:2 (0:2). Niestety są już pewni spadku do 2. Bundesligi.

W pierwszej jedenastce gości wyszedł wracający do składu po urazie uda Ariel Borysiuk. Jakub Świerczok rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

O wyniku meczu zadecydowała pierwsza połowa, w której Kaiserslautern strzeliło dwa gole. Najpierw, w 27. minucie po asyście Olcaya Şahana bramkę zdobył Oliver Kirch. Na 0:2 w 38. minucie podwyższył Andrew Wooten. Asystował mu Konstantinos Fortounis.

W 60. minucie honorowego gola po rzucie rożnym wykonywanym przez Patricka Eberta głową zdobył Peter Niemeyer. W 77. minucie zawodnik ten otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał wcześniej opuścić plac gry.

Ariel Borysiuk w 75. minucie otrzymał żółtą kartkę. Został zmieniony w 92. minucie przez Anthara Yahię. Jakub Świerczok cały mecz siedział na ławce rezerwowych.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu niemieckiej ekstraklasy podopieczni Krassimira Balakova z 23 punktami zajmują ostatnią pozycję w tabeli. Miejsce wyżej plasuje się klub ze stolicy Niemiec (28 punktów).