Wigan Athletic zremisowało na własnym boisku 2:2 (1:0) z Southampton w 25. kolejce Premiership. Cały mecz w ekipie „Świętych” rozegrał powołany na mecz reprezentacji Polski z Irlandią – Artur Boruc.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Gary Caldwell wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego i umieścił piłkę w bramce potężną „główką” z jedenastu mertrów.

Piłkarze Southampton zdołali jednak wyrównać. W 64. minucie Richard Lambert z kilku metrów pokonał golkipera gości uderzeniem głową.

Pięć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra, Jay Rodriguez przeprowadził szybką akcję lewą stroną boiska. Podał piłkę wbiegającemu w pole karne Morganowi Schneiderlinowi, a ten bezbłędnie wykorzystał okazję do strzelenia bramki.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gospodarze wyrównali stan meczu. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Shaun Maloney, który sprytnym strzałem pokonał Artura Boruca.

Zespół Polaka znajduje się obecnie na szesnastym miejscu w tabeli z 3-punktową przewagą nad strefą spadkową.