W meczu 25. kolejki Jupiler Pro League KRC Genk uległ u siebie Club Brugge 1:3 (1:1). Niemal cały mecz w barwach przyjezdnych rozegrał Waldemar Sobota. Jego drużyna dzięki kompletowi punktów wskoczyła na fotel wicelidera ligi.

Gracze z Brugii od 30. minuty musieli odrabiać straty spowodowane trafieniem 18-letniego Pietera Gerkensa. Wyrównać stan rywalizacji udało się im tuż przed przerwą dzięki bramce Vadisa Odjidjy-Ofoe. Po zmianie stron ekipa, w której gra Waldemar Sobota prezentowała się znacznie lepiej, czego dowodem są dwa trafienia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Björn Engels. Reprezentant Polski opuścił plac gry w doliczonym czasie. Jego miejsce zajął Maxime Lestienne, który chwilę po zameldowaniu się na placu gry zaliczył asystę przy golu Nicolása Castillo.