W sobotę szansę debiutu w nowych klubach może otrzymać aż trzech polskich piłkarzy. Bliscy pierwszych występów po transferach są bowiem Ludovic Obraniak, Jakub Świerczok i Emmanuel Olisadebe.

Obraniak nie zagrał w ostatnim meczu ligowym z Valenciennes, ponieważ nie zostały załatwione wszystkie formalności. Dokumenty dotarły już jednak do siedziby FFF, dlatego reprezentant Polski może wystąpić w barwach Bordeaux w meczu 1/16 finału Pucharu Francji z US Créteil. Według francuskiej prasy znajdzie się w wyjściowym składzie i zagra na lewym skrzydle.

Szansę na debiut w Bundeslidze ma natomiast Jakub Świerczok. Dokumenty młodego napastnika dotarły już do Kaiserslautern, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystąpił w ligowym spotkaniu z Werderem Brema. Pozyskany z Polonii Bytom piłkarz prawdopodobnie rozpocznie mecz na ławce i wejdzie na plac gry w drugiej połowie.

Pierwszy występ w nowym zespole prawdopodobnie zaliczy także Emmanuel Olisadebe. Urodzony w Nigerii były reprezentant Polski zaprezentował wysoką formę we wczorajszym sparingu z drużyną młodzieżową, w którym strzelił dwie bramki. Dobra postawa piłkarza na pewno została dostrzeżona przez trenera Verii Dimitriosa Kalaitzidesa, który może dać szansę występu Polakowi nawet od pierwszych minut.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.